Koncert Leszka Boliboka

W dniu 4 października b. r. na zaproszenie Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” gościliśmy w naszej szkole duet muzyczny w składzie: Leszek Bolibok – skrzypce i Marek Walasek – gitara elektryczna. Obaj panowie przybliżyli nam w przystępny sposób wiele utworów z muzyki klasycznej, jako że pan Bolibok to wieloletni muzyk Teatru Muzycznego w Gdyni.

Z przyjemnością słuchaliśmy fragmentów „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” i „Skrzypka na dachu”. W kompozycjach Antonia Vivaldiego - „Wiosna” i „Jesień” dzieci rozpoznawały śpiew wiosennych ptaków i wysokie dźwięki oraz naśladowanie rogów myśliwskich podczas polowania. Niezapomnianych wzruszeń dostarczyła „Ave Maria” J. S. Bacha z charakterystycznymi dźwiękami harfy. Natomiast „Marsz turecki” W. A. Mozarta wywował w pamięci zebranych znany utwór zespołu „Brathanki”.

Największych emocji dostarczył wszystkim konkurs dyrygencki, którego leuratami zostali: Danuta Lejk z kl. III G i Borys Szreder z grupy 3 – 4 latków. Ponadto chętni mogli się wykazać umiejętnością gry na skrzypcach i gitarze, a ich popisy były okraszane trafnymi komentarzami pana Boliboka. Z pewnością były to niezapomniane chwile wypełnione nauką i zabawą.