Stowarzyszenie "Rozwój Bukowiny"

zatrudni kierowcę do przewozów szkolnych dzieci.

Podania można składać  na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dnia 11 maja 2021r. uczniowie kl. I zostali przyjęci do grona czytelników Biblioteki Szkolnej w Bukowinie. Pani Beata Starosz zadbała o jej bogaty program uroczystości. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor Elżbieta Tandek. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.

Dziś w całej szkole odbyły się lekcje patriotyzmu z okazji zbliżających się świąt majowych. Warto mówić o Ojczyźnie. Ważne, by znać historię Polski i potrafić o niej opowiadać odnosząc się do faktów historycznych. My Polacy mamy długą historię i należy o niej mówić dzieciom, nie tylko przy okazji rocznic czy narodowych świąt. 

Z przyjemnością informujemy o sukcesach uczennic klasy VIII, które zajęły wysokie miejsca w etapie powiatowym Wojewódzkiego Konkursu .. My t- shirt sagt”.

Ogromne gratulacje dla Marii Starosty, która w powiecie lęborskim zdobyła I miejsce.

Na wielkie uznanie zasłużyła również Ania Starosta, która otrzymała II miejsce.

Uczennice klasy VIII wzięły udział w konkursie plastyczno- językowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku.
Konkurs polegał na wykonaniu pracy artystycznej przedstawiającej atrakcyjne miejsca w krajach niemieckojęzycznej Europy.

Dnia 25.04.2021 wolontariusze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bukowinie uczestniczyli w akcji Pola Nadziei. Była to kwesta w trzech kościołach Lęborskich: pod wezwaniem NMP Królowej Polski, Miłosierdzia Bożego, Św. Jakuba Ap. Odbył się też kiermasz ciast z czynnym udziałem naszych wolontariuszy: Magdaleny Jelińskiej, Adrianny Treder, Daniela Kellera, Zuzanny Dembskiej, Kingi Czai, Oliwii Śmigieckiej, Klaudii Stankiewicz, Pauliny Pipki, Pawła Grzenkowicza, Weroniki Konkel, Nikoli Schmydke

Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Uczniowie ZSP w Bukowinie tez maja na uwadze dobro naszej planety. Tym razem stworzyli plakaty proekologiczne.

Światowy Dzień Roweru został ustanowiony w 2018 roku przez zgromadzenie ONZ. Warto świętować Dzień Roweru bo:

- rower jest prostym, niedrogim, niezawodnym, czystym i ekologicznym środkiem transportu,

- rower może służyć jako narzędzie rozwoju i nie tylko transportu, ale także dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej i sportu.

Informuję, że wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci do Niepublicznego Przedszkola w Bukowinie na rok szkolny 2021/2022 złożone w terminie do 15 marca 2021 zostały pozytywnie rozpatrzone.

Elżbieta Tandek

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

w Bukowinie

Dnia 19 marca 1238 roku papież Grzegorz IX w swojej bulli określił władcę pomorskiego tytułem Książę Kaszubski. Była to prawdopodobnie pierwsza historyczna wzmianka o Kaszubach. Od 2004 roku na pamiątkę tego wydarzenia świętowany jest Dzień Jedności Kaszubów. W naszej szkole także pielęgnujemy tę tradycję.

              Klasy VI – VIII konkurowały między sobą z wiedzy o regionie, tradycji ,twórczości muzycznej i literackiej

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w IV Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym , którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie wraz z Warszawskim Domem Kaligrafii.

Zarówno uczniowie, jak i nauczycielki języka polskiego podeszli do zadania jako doskonałej zabawy i urozmaicenia czasu wolnego w dobie pandemiczych obostrzeń. Choć nie wierzyliśmy w sukces w ogólnopolskim rankingu znakomitych kaligrafów, to jednak  udało

9 lutego - Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzisiejszy dzień przedszkolaki oraz klasy I-III świętowały zajadając pyszne pizzę. Tygryski same przygotowały swoją ulubiona pizze. Klasa 2 tak szybko zjadla, tak im smakowalo ze tylko puste pudelko zostalo. Nie obyło się również bez zapoznania się z tradycją oraz pochodzeniem tego przysmaku. Dzieci nie tylko znają przepis na pizzę, ale również dowiedziały się wielu informacji o kraju, z którego przepis ten pochodzi.

8 marca „Dzień Kobiet” 
tego dnia również nasze najmłodsze dziewczynki obchodziły swoje święto. Chłopcy uraczyli swoje rówieśniczki pięknymi tańcami po czym wcielili się w role jury i oceniali wybory Miss. W konkursie Miss wyłonione zostały m.inn. Miss rozśpiewana, Miss rozskakana, Miss zagadek, Miss najdłuższego kucyka i inne. Dziewczynki otrzymały również dyplom na który zasługuje każda dziewczynka - Dyplom Super Dziewczynki, które wręczone zostały przez naszych chłopców wraz z miłym

14 lutego, czyli Dzień Zakochanych. Przedszkolaki za sprawą Walentynek poznały legendę o Świętym Walentym. Wiedzą jaką funkcje pełni w naszym organizmie symbol miłości.
Walentynki minęły naszym przedszkolakom pod znakiem serca, świetnej zabawy oraz zajęć sensorycznych, w których na kolorowym ryżu próbowały paluszkiem narysować serce.
Dzieci przygotowały także własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe zadedykowane rodzicom.

Uczennice klasy VIII wzięły udział w V edycji konkursu plastyczno- językowego

,, My T-shirt sagt” zorganizowanego przesz Szkolę Podstawową Gedanensis z Gdańska.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Bukowinie ogłasza
rekrutację na rok szkolny 2021/2022
do oddziałów przedszkolnych
w terminie od 15.02.2021 r do 15.03.2021 r.
Wnioski można pobierać ze strony internetowej
szkoły www.szkolabukowina.pl

wniosek 

W dn. 18 grudnia 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pt. „Pięknie czytam”, w którym wzięli udział uczniowie z kl. I-VIII. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe :
kl. I-III
kl. IV-VI
kl.VII – VIII.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowinie uzyskał DOTACJĘ NA ZAKUP KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA!

Mikołajki… długo wyczekiwany dzień przez każde dziecko. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. To właśnie tego dnia przedszkolaki odwiedził dziś ważny Gość – Mikołaj. Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów, które sprawiły wszystkim wiele radości, obdarował dzieci również „Certyfikatem Grzecznego

Andrzejki u przedszkolaków odbyły się pod znakiem magii i wróżb. Pszczółki, Biedronki i Tygryski dowiedziały się co czeka ich w przyszłości oraz wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Tego dnia nie zabrakło również tańców, wróżb, czarów, zgadywanek i smakołyków. Dzieci przebrały się w czarownice i w czarodziejów.

25 listopada przedszkolaki obchodziły „Dzień Misia”. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji i ciekawostek dotyczących historii powstania pluszowego misia. Dzieci podążając po śladach odnalazły schowanego Tygrysa, zaśpiewały mu 100lat oraz wzięły udział w zabawach ruchowych. Przedszkolaki uczestniczyły w rzucie do celu i gimnastyce obrazkowej. Nasi wychowankowie mogli również zrobić siebie pamiątkowe zdjęcia w tzw. Fotobudce, a także wykonały doskonale prace plastyczne ilustrujące postać

W przedszkolu dzieci bardzo dobrze wiedza co należy jeść, aby być silnym, zdrowym i mieć dużo witamin. Pszczółki na śniadanie przygotowały szaszłyki z owoców i warzyw. Grupa Biedronek do śniadania przygryzały witaminki w postaci warzyw i owocow. Tygryski zrobiły pyszną sałatkę owocową. Było smacznie i zdrowo.