Dn.09 maja b.r. odbyło się spotkanie z p. Bożeną Murawską, konsultantem powiatowym ds. doradztwa edukacyjno- zawodowego z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Lęborku skierowane do rodziców gimnazjalistów i VII klasy SP.

Zdarza się tak, że uczniowie nie mają żadnego wpływu na wybór dalszej drogi edukacji (nie jest to jednak zgodne z deklaracjami samych uczniów) .Podporządkowanie swoich wyborów zawodowych rodzicom oraz brak odpowiednich rozwiązań strukturalnych w zakresie doradztwa prowadzi do reprodukcji bezradności i nieumiejętności funkcjonowania przez młodych ludzi na rynku pracy. Aby zapobiec w/w sytuacjom , można w wyborze przyszłego zawodu skorzystać z badania diagnostycznego, które przeprowadzi p.
Bożena Murawska
konsultant powiatowy ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego
Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
Lębork, ul. Okrzei 15A