28 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Cewicach odbył się I Gminny Konkurs pt. Gramatyka, co z głowy nie umyka przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

Do konkursu przystąpiło 18 uczestników, reprezentantów klas 4-7 szkoły podstawowej. Uczestników konkursu i ich opiekunów serdecznie powitała P. Dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach , Pani Barbara Selonke.

Następnie nastąpiło godzinne zmaganie się uczniów ze zdaniami złożonymi podrzędnie, imiesłowowymi równoważnikami zdania i innymi zawiłościami polskiej gramatyki. Reprezentantki naszej szkoły : Maja Jalowska i Dominika Pobłocka, uczennice kl. VII otrzymały wyróżnienia .Gratulacje również dla Martyny Stankiewicz za udział. Za rok z pewnością powalczymy o miejsce na podium.