5 czerwca 2018r. w ramach lekcji języka kaszubskiego uczniowie z naszej szkoły udali się na wycieczkę do Parku Miniatur i Gigantów.

 

W Parku Miniatur poczuliśmy się jak dawni mieszkańcy Kaszub. Jak Stolemy spacerowaliśmy pomiędzy budynkami z całego świata, Polski i Kaszub pomniejszonych w skali 1:25. Legenda o wielkoludach ożyła – teraz my byliśmy olbrzymami.

Skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji Parku: wstąpiliśmy do Gabinetu Śmiechu, Zamku Strachu, Mini zoo, a także udaliśmy się do Krainy Bajek. Bawiliśmy się wspaniale na interaktywnym placu zabaw wśród owadów i ptaków w rozmiarach XXL, do którego zawiozła nas kolejka. Na sam deser zostawiliśmy sobie Kaszubski Gracik, w którym zgromadzono Pojazdy Bajkowe i Filmowe oraz samochody PRL w skali 1:1. Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor oraz władzom Stowarzyszenia za sfinansowanie wyjazdu.