W piątek 16 listopada 2018 roku Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bukowinie wraz z klubem sportowym WKS „F.C. Gowidlino” dla 98 - osobowej grupy zorganizował wycieczkę do Trójmiasta.

 

        O godzinie 16.00 autokar, 3 busy szkolne i kilka samochodów wyruszyło do przepięknej, widowiskowej hali Ergo Areny, gdzie oglądaliśmy mecz Ekstraklasy w siatkówce Trefl Gdańsk – Resovia Rzeszów, z kilkoma reprezentantami Polski w składzie, m.in. Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Rafał Buszek, Artur Szalpuk, Jakub Jarosz czy Damian Schulz. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas ambitna walka osłabionych przed sezonem zawodników z Gdańska, którzy dzielnie walczyli o każdy punkt. Niestety w tym meczu nawet nieustanny doping kibiców, wyrównane pojedynki w poszczególnych setach i ogromne emocje nie wystarczyły do odniesienia zwycięstwa. Ostatecznie siatkarze z Gdańska przegrali z przeżywającym kryzys zespołem z Rzeszowa (we wcześniejszych 8 meczach odnieśli 8 porażek). Po meczu udaliśmy się do Multikina do Gdańska, gdzie wszyscy uczestnicy obejrzeli film pt. „ Planeta Singli 2”. Film bardzo się nam podobał. Nie tylko wiele raz nas rozbawił ale i na końcu wzruszył.

         Po meczu i filmie radośnie wróciliśmy do autokarów, by udać się w drogę powrotną.