W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok 2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to nasza Ojczyzna odrodziła się po 123 latach niewoli.

 

Z tej okazji w dniu 9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym wszyscy uczniowie w galowych strojach odśpiewali nasz narodowy hymn. Potem odbyło się przedstawienie przygotowane przez Panią Beatę Starosz i jej wychowanków – klasę V szkoły podstawowej, przybliżające historię walki z zaborcami i powstania narodowe. Chór przygotowany przez Pana Michała Szczypiorskiego zadbał o nastrój tej ważnej okoliczności, śpiewając powszechnie znane utwory, jak : „Rota” czy „My ,Pierwsza Brygada”.

Uczciliśmy również 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości akcją "Rekord dla Niepodległej", która została zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy MEN. Do akcji zgłosiło się ponad 4,6 mln uczniów, blisko 500 tys. nauczycieli z ponad 24 tys. szkół w kraju i 102 szkół polonijnych za granicą. Jej celem było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli i szkół w kraju i za granicą. Akcja rozpoczęła się wszędzie o symbolicznej godzinie 11.11. Oczywiście uczestniczyliśmy w niej także i my. To była wyjątkowa chwila, która zostanie w naszych sercach na całe życie!