Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dnia 26.11.2018 r. w godzinach od 17.00 - 20.00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka, która miała integrować uczniów, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, które miały przepowiedzieć im przyszłość związaną zarówno z miłością, jak i szczęściem, pechem, pracą i wieloma innymi. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
Jak co roku, organizatorem tej imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunem ,P. Małgorzatą Bieluń – Wożny.