W październiku tego roku odbyły się eliminacje gminne, a następnie powiatowe w konkurencji tenisa stołowego uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W eliminacjach gminnych nasza reprezentacja prowadzona przez nauczyciela WF Pana Zbigniewa Świerk w składzie : Dawid Cyman, Jakub Słomiany i Kacper Borsuk jako zawodnik rezerwowy, zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wynikiem tego sukcesu był start w Mistrzostwach Powiatu Lęborskiego dnia 14 października 2018.

W mocno obsadzonej konkurencji nasza reprezentacja zajęła II prestiżowe miejsce po bardzo wyrównanej walce z reprezentacją szkoły w Garczegorzu. Zespół, który zajął pierwsze miejsce, prowadzony jest przez Trenera – byłego reprezentanta Polski w Tenisie Stołowym.
W rozmowie z panem Ryszardem Biankowskim, mieszkańcem Bukowiny, prywatnie Ojcem jednego z naszych uczniów, uzyskałem informację, że wiele lat temu, przed epoką internetu, komputerów i telefonów komórkowych, chłopcy z Bukowiny spędzali czas wolny na aktywnościach sportowych z których istotną rolę pełnił tenis stołowy.
Wracamy do korzeni – obecnie, uczniowie również dużo czasu i pasji poświęcają na tenis stołowy, korzystając z możliwości, które stwarza szkoła w Bukowinie.
Dziękujemy zawodnikom za sukces i piękną sportową postawę, życząc kolejnych sukcesów zarówno w rywalizacji sportowej jak i w nauce.