25.X. 2018 w ostatni październikowy czwartek dwie klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bukowinie (klasa III G i VIII SP) wybrały się busem szkolnym do Lęborka w celu zorientowania się w którym kierunku , dobrej edukacji pójść ? …

W sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Edukacyjnego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku przy ulicy Pionierów 16 nasza młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych Powiatu Lęborskiego (LO nr1,2, ZSGŻi A, ZSM ). Można też było porozmawiać z przyszłym pracodawcą, przedstawiali się przedsiębiorcy i zakłady pracy (MEYN, ABB, Farm frites, E i G Głodowski – piekarnia , Alteams Group, ZRE, AMG.
Młodzież zapoznała się z ofertą szkoleniową Powiatowego Urzędu Pracy w Lęborku, a niektórzy skorzystali z konsultacji z powiatowym doradcą zawodowym. Opiekunem grupy była Pani Wiesława Wojciechowicz.