Już po raz trzynasty odbył się w dniu 10 grudnia 2018 w Szkółce Leśnej w Okalicach konkurs pt. „Przyjaciel Lasu ‘’, którego organizatorem od wielu lat jest Nadleśnictwo Cewice.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie kl. VII - Nina Budna, Karina Kobiela i Jakub Słomiany. O zdobycie tytułu zwycięzcy rywalizowało 8 szkół. Celem konkursu było wzbogacenie świadomości przyrodniczo-leśnej oraz dobra zabawa. W I etapie indywidualnym należało wykazać się dużą wiedzą teoretyczną na temat fauny i flory lasu, natomiast w drugiej – zespołowej zadaniem uczniów było praktyczne rozpoznawanie gatunków roślin, zwierząt, czy sprzętów używanych przy pracy w lesie.
Naszej drużynie, przygotowanej do konkursu przez P. Krzysztofa Ołdakowskiego nie udało się zająć miejsca w czołówce, ale każdy z uczestników dobrze się bawił, a do szkoły powrócił z pamiątkowym dyplomem i bagażem nowych doświadczeń i wiedzy.