Karnawał jest okresem zimowych balów, rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale, oznacza pożegnanie mięsa przed rozpoczęciem się wielkiego postu.

Karnawał jest bardzo związany z tańcami, uważano gdy będzie się wysoko skakać to tak też urośnie zboże. Co roku widowiskowe bale i pochody organizowane są w Rio de Janerio. Uczniowie klas I-III nie muszą żałować, że nie uczestniczą w światowych balach, gdyż urządzili sobie podobny tuż przed feriami 8 lutego 2019 roku. Aby tradycji stało się zadość dzieci poprzebierały się w fantastyczne stroje. Na balu nie brakowało łakoci. Michał Błaszkowski, który akurat w ten dzień obchodził swoje 8 urodziny poczęstował dzieci szampanem bezalkoholowym. Były śpiewy i tańce (dzieci tak wysoko skakały, że nie trzeba się martwić o brak urodzaju w tym roku). Nauczycielki przeprowadziły również konkursy, w których wszyscy chętnie brali udział.
Kolejny taki bal już za rok!