W dniu 7 marca br. uczennice z klasy III gimnazjum oraz z klasy VIII szkoły podstawowej wzięły udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Turnieju Językowego
,, English und Deutsch Masters”.

Turniej odbywa się co roku pod patronatami: Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji nauczycieli w Gdańsku oraz Starosty Powiatu Kartuskiego. Za stronę merytoryczną turnieju odpowiadają nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, którzy są organizatorami turnieju. Tym roku szklonym turniej odbył się pod hasłem ,, EKOLOGIA BEZ GRANIC”. Celem corocznych spotkań jest popularyzacja języka angielskiego oraz niemieckiego wśród uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz szkół podstawowych. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, wzbogacając przy tym swoją wiedzę ekologiczną, W imprezie wzięło udział 6 drużyn z wybranych szkół. Czteroosobowe drużyny, składające się z dwóch specjalistów z zakresu języka angielskiego oraz dwóch specjalistów z języka niemieckiego, rozwiązywali zadania formułowane na przemian z tych językach. Cały turniej miał formę quizu i zabawy, jednak uczniowie musieli wykazać się sporą znajomością językową. Mieli okazję, nie tylko zmierzyć się z rówieśnikami, ale również w ciekawy i aktywny sposób spędzić czas. Po 8 zaplanowanych konkurencjach nasza drużyna zajęła II miejsce, razem z dwoma innymi ekipami, biorącymi udział w turnieju. Po szybkiej dogrywce ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Po uroczystym wręczeniu dyplomów oraz nagród zaproszono nas na słodki poczęstunek.