W czwartek 14 marca 2019 roku kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach. Jego celem była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Testy pisemne i zestawy pytań ustnych przygotowali oficerowie Komendy Powiatowej PSP w Lęborku.

Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowali : Nina Budna z kl. VII NSP i Natalia Todys z kl. IVNSP z młodszej grupy, a ze starszej : Karolina Treder z kl. IIIG i Maja Jalowska z kl. VIII NSP. Organizatorzy turnieju podzielili go na 2 etapy. W pierwszym wszyscy uczestnicy rozwiązywali test pisemny, którego wyniki zadecydowały o udziale w II etapie konkursu.
Karolina Treder zakwalifikowała się do II etapu i ostatecznie zajęła IV miejsce. Uczestnicy konkursu ocenili poziom pytań jako wysoki, bowiem należało się wykazać nie tylko wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, ale także na temat tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej a nawet znajomością wzorów chemicznych w przypadku niektórych substancji.
Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek oraz nagrodę.