Dnia 27 marca 2019r. klasa 8 wraz z klasą 3 gimnazjum z dwojgiem opiekunów: panią Moniką Todys oraz panią Dorotą Starostą pojechały na dni otwarte do następujących placówek : Zespołu Szkół Mechaniczno- Informatycznych, Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, Liceum Ogólnokształcącego nr 1, Liceum Ogólnokształcącego nr 2 i Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku.

W każdej z tych szkół uczniowie zapoznali się, jakie profile mogą wybrać oraz zobaczyć, na czym polega dany zawód. W tzw. budowlance młodzież miała okazję na własne oczy zobaczyć, jak posługiwać się metkownicą w zawodzie sprzedawcy, spróbować wypieków przygotowanych przez uczennice ze szkoły wielozawodowej w zawodzie cukiernika. Chętni uczniowie mogli nauczyć się samoobrony, walcząc z żołnierzem z technikum logistyk. Z każdej ze szkół otrzymywali ulotki, na których były przedstawione oferty każdej szkoły.
Moim zdaniem te dni otwarte były bardzo interesujące i na 100% ułatwiły naszej drogiej młodzieży wybór właściwej placówki po zakończeniu nauki w szkole podstawowej i gimnazjum.
Dominika Pobłocka kl. VIII