Dnia 21 marca 2019 roku, uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum wraz z opiekunkami p. Dorotą Starosta oraz p. Małgorzatą Bieluń-Woźny wybrali się na dni otwarte do szkoły ponadgimnazjalnej w Sierakowicach.

Podczas wyjazdu wszyscy świetnie się bawiliśmy. Uczniowie z odwiedzonej przez nas szkoły przyjęli nas ciepło i z szerokim uśmiechem na twarzy. Pomimo iż byli od nas starsi, rozmawiali z nami, jak ze swoimi znajomymi, z którymi znaliby się od lat. Pokazali nam, jakie profile oferuje ich szkoła oraz jak wyglądają sale do zajęć zawodowych. Podczas zwiedzania szkoły, wszyscy czuliśmy się jak w domu. Na koniec zobaczyliśmy salę gimnastyczną, na której były przygotowane dla nas różne atrakcje, takie jak : dmuchane zamki czy „fotobudka”, w której każdy z nas mógł zrobić sobie zdjęcie. Bardzo nam się podobał ten wyjazd i na pewno wielu z uczniów naszej szkoły zostało zachęconych do tego, aby po ukończeniu 8 klasy czy 3 gimnazjum złożyć dokumenty do szkoły w Sierakowicach.
Martyna Stankiewicz, kl. VIII