Dnia 05.04.2019r.uczniowie klas IV,V,VI uczestniczyli w akcji sadzenia lasu ,którą od kilku lat przygotowuje Nadleśnictwo Cewice . Po przybyciu do lasu najpierw udaliśmy się na stanowisko archeologiczne, w którym w którym dokonano odkrycia dawnej osady . Mogliśmy obejrzeć odkopane palenisko i wysłuchać opowieści P. archeolog.

 

Następnie poszliśmy przez las, w którym były liczne ślady wichury z 2017r.Panowie leśniczy rozdali nam sadzonki drzew i pokazali ,jak mamy je sadzić. Pogoda była przepiękna, więc ochoczo zabraliśmy się do pracy na wyścigi, kto zasadzi więcej drzew.

Na zakończenie pracy zostaliśmy zaproszeni do namiotów wojskowych na poczęstunek. Wszyscy z apetytem zajadali się grochówką, a na deser pysznymi faworkami.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i specjalnie na tę okazję przygotowane krówki z logo Nadleśnictwa Cewice. Następnie wraz z naszymi opiekunkami P. Joanną Walkusz i P. Danutą Wesołowską udaliśmy się pieszo do szkoły. Niektórzy nieco marudzili, ale wspieraliśmy się wzajemnie i udało nam się zdążyć na drogę krzyżową.

A. Treder, M. Jelińska, Z. Stencel,

M. Dzianach, N. Todys, K. Mielewczyk – kl. IV