Dnia 7 kwietnia 2019r. 25 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Bukowinie po raz pierwszy wzięło udział w akcji charytatywnej pt. „Pola Nadziei”, podczas której zbierano fundusze na budowę lęborskiego hospicjum. Głównym koordynatorem akcji w naszej szkole była P. Wiesława Wojciechowicz przy współpracy Pań Doroty Starosty i Danuty Wesołowskiej.

Fundacja „Lęborskie Hospicjum Stacjonarne” została zainicjowana z potrzeby serca i jest odpowiedzią na oczekiwania lokalnej społeczności w zakresie niesienia wszechstronnej pomocy osobom cierpiącym na chorobę nowotworową w jej terminalnym stadium oraz ich rodzinom i najbliższym. Potrzeba: 6 000 000 zł. Do tej pory zebrano 278 000 zł.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób, akcja objęła swoim zasięgiem cały powiat. Tym razem dzieliliśmy się żonkilami w Lęborku, Nowej Wsi, Leśnicach , Pogorzelicach, Mostach, Łebie, Łebieniu, Tawęcinie, Białogardzie Charbrowie, Garczegorzu, Szczenurzy, Sarbsku, Roszczycach, Łebieńcu, Bukowinie, Cewicach, Siemirowicach. Zebraliśmy 29.432,55 PLN.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca i uczniom, którzy swój wolny czas w niedzielę przeznaczyli na kwestowanie.
Karolina Treder kl. IIIG, D. Wesołowska