Dnia 22 maja b.r. klasy III, IV i V SP wraz ze swoimi wychowawczyniami P. A. Mac, B. Starosz i D. Wesołowską wybrały się do Muzeum w Lęborku , by poszerzyć swoją wiedzę na temat wykopalisk archeologicznych.

Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. ”Czy garnki same wyrastają z ziemi?”. Na zajęciach wraz z archeologiem prześledziliśmy kolejne etapy powstawania naczyń od masy ceramicznej do wypału. Następnie samodzielnie wykonywaliśmy garnki przy pomocy najstarszych technik kształtowania naczyń glinianych. Te zajęcia bardzo nam się spodobały, a najbardziej to, że każdy miał oryginalny upominek na Dzień Matki. Miłym dodatkiem do naszej wycieczki były smakowite lody, bo trochę doskwierał upał. Udało nam się też przyjrzeć zlotowi fiatów 125p. i strażackiej paradzie na Placu Pokoju.

Natalia Todys, kl.IV