Pod hasłem „Wstańcie, chodźmy !”, obchodzony był XIX Dzień Papieski.
W obchody tego ważnego święta włączyli się uczniowie klas II-VI (Amelia Konkel. Patrycja Eikman, Kacper Kropidłowski, Paweł Borsuk, Rita Kazimierczak, Maria Wenta, Olga Stolc, Agnieszka Piasecka, Remigiusz Paczula, Eliasz Paczula) Zespołu Szkolnego - Przedszkolnego w Bukowinie, którzy dnia 20.10.2019 r. podczas Mszy Św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukowinie w montażu słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem katechetki Ireny Gliszczyńskiej, P. Górskiej i P.Kasi ze Scholii parafialnej przypomnieli okoliczności towarzyszące wyborowi Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego w 1978 r., zaprezentowali wiersze o słowiańskim papieżu, który głosił miłość i pokój narodom całego świata oraz przedstawili ciekawostki dotyczące jego życia.

 

W trakcie montażu słowno-muzycznego podjęto rozważania na temat znaczenia pielgrzymek Ojca. Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny w wymiarze duchowym w szczególności pierwszej pielgrzymki i wygłoszonych pamiętnych słów:
„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

Pielgrzymki do Ojczyzny niosły nadzieję dla Polski i Polaków, przypominały o ponadczasowych wartościach: Bogu, honorze i Ojczyźnie.

Dowiedzieliśmy się również, że Ojciec Święty uwielbiał spotkania z młodzieżą, ze swoimi studentami wyruszał na spływy kajakowe oraz lubił śpiewać ,a jego ulubioną pieśnią była „Barka”.

Treść apelu przeplatały współczesne piosenki papieskie, a podczas wykonywania przez Scholę parafialną pieśni poświęconych Ojcu Świętemu, niektórym rodzicom aż popłynęły łzy wzruszenia.

Tradycyjnie została odśpiewana „Barka” oraz piosenki „Abba Ojcze”,” Zaufaj Panu już dziś”, Niech zstąpi Duch Twój....”

Po raz kolejny dzień ten był wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Świętym oraz Jego nauczaniem.

XIX Dzień Papieski był doskonałą okazją do wyrycia w pamięci i czynach wszystkich wskazówek św. Jana Pawła II. Jego hasło przewodnie: „Wstańcie, chodźmy!” wzywa nas do podążania ścieżką, którą nam wyznaczył wielki rodak.

 

 

Katechetka
Irena Gliszczyńska