Jak co roku, uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby zmarłych, którzy spoczywają w bukowińskim lasku znajdującym się w kierunku lotniska w Siemirowicach.
Dnia 31 .10.2019 r. klasy od IV – VII SP wraz z P. B. Starosz i D.Wesołowską zapaliły znicze i odmówiły modlitwę za zmarłych, by uczcić ich pamięć.
Na środku łąk znajduje się charakterystyczne miejsce ze kępką drzew. Tam właśnie natrafimy na pozostałości niewielkiego cmentarza, którego zniszczone nagrobki kryją się w śród drzew. Trudno określić, w jakich latach cmentarzów funkcjonował, ponieważ nie udało się natrafić na jakiekolwiek pozostałości płyt inskrypcyjnych ani innych elementów nagrobnych, które by pomogły w przybliżeniu określić czas ‘’działalności” tej nekropolii.
Kryspin Mielewczyk,kl.V