18.11.2019.r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bukowinie odbył się konkurs czytelniczy, którego pomysłodawcą była P. Beata Starosz, nauczycielka j. polskiego i bibliotekarka . W I etapie konkursu brali udział wszyscy uczniowie od kl. I – VII szkoły podstawowej, którzy przygotowali wybrany fragment tekstu o przyjażni. Po eliminacjach klasowych nastąpił etap szkolny konkursu, w którym wzięły udział 3 osoby z każdej klasy.
Komisja w składzie : P. Beata Starosz i P. Danuta Wesołowska oceniała : wyrazistość i płynność czytania, intonację i przestrzeganie znaków interpunkcyjnych oraz akcent wyrazowy i zdaniowy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :
Kategoria klas I- III :
1.Kropidłowski Kacper kl. II
2.Klinkosz Bianka kl. I
3.Kazimierczak Rita kl. II
Kategoria klas IV-V :
1.Piasecka Agnieszka kl. V
2. Penk Jakub kl. IV
3. Kostuch Zofia kl. V i Mikołaj Cyman kl. V
Kategoria klas VI - VII
1. Treder Damian kl. VII
2. Schmydke Nikola kl.VI
3. Czaja Kinga kl.VII

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i dalszych osiągnięć w kolejnym roku szkolnym.
Nikola Schmydke, Kornelia Itrych kl. VI