Dnia 27 stycznia 2020 roku o godzinie 12:20 naszą szkołę odwiedził zespół teatralny ,,Kurtyna” z Krakowa. Występowało dwoje zdolnych aktorów: Arek i Kacper, którzy sprawnie wcielali się w bohaterów :
Rafała, Olka, Sebastiana, dyrektora szkoły oraz tatę Olka. Ich zadanie polegało na pokazaniu nam uczniom, że bardzo łatwo można się zmienić pod wpływem złych kolegów, a to że inni mają ładniejsze ubrania (np. markowe) nie znaczy, że są lepsi od tych, którzy ich nie mają!
A oto pokrótce treść przedstawienia.

Do grupki chłopaków z liceum należy Sebastian, który namawia nowego ucznia Rafała, który był kujonem i nie miał markowych ubrań oraz fajnego telefonu do palenia, picia i wykonywania różnych podejrzanych zadań i do dołączenia do tajnej grupy. Na początku chłopak nie dał się przekonać, nie rozumiał o co chodzi nowemu koledze. Był grzecznym chłopcem ,który przeprowadził się ze wsi do miasta. Sebastian próbował zainstalować na jego telefonie snapchata i tik toka. W drugiej scenie Rafał już był inny. Powiedział ,że ukradnie koledze telefon i będzie robić różne pranki za tak zwane ,,tabletki mocy”. Za tydzień chodził w innych ubraniach , otrzymywał złe oceny i spóźniał się na lekcje. Wpadł też w nałóg, a co gorsza miał zaryzykować własnym życiem , bo dostał zadanie, by wspiąć się na wieżę radiową.
Jego przyjaciel Olek próbował go ratować, ale nie szło mu dobrze. Olek w trzeciej scenie próbował o wszystkim powiadomić swojego tatę, wypytywał go o objawy depresji. W końcu powiedział o wszystkim dyrektorowi szkoły, choć nie chciał być donosicielem. Dyrektor wezwał odpowiednie służby wszystko i chłopiec został ściągnięty z wieży. Na szczęście wszystko się szczęśliwie skończyło.
Jak można było przewidzieć, Sebastian za swoje naganne zachowanie został ukarany przez dyrekcję.
Występ był bardzo pouczający i przekonujący, ale jednocześnie i zabawny.
Niektórzy byli wyrażnie zadowoleni, że mogli zrobić zdjęcie i wziąć autograf od jednego z aktorów.
Członkowie koła dziennikarskiego