14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole .Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Niektórzy z pewnością mieli powód do radości, bo otrzymali wiele dowodów sympatii…

Ponadto z okazji święta zakochanych, został zorganizowany konkurs na Najpiękniejszą Klasową Walentynkę. Wszystkie prace zostały starannie wyeksponowane przed oczyma widzów, a komisja konkursowa wydała następujący werdykt :
I miejsce – kl. IV
II miejsce – kl. VII
III miejsce – kl. V
W nagrodę za trud włożony w pracę, uczniowie otrzymali słodkości.
Kolejnym punktem świętowania były kalambury, które okazały się nie lada wyzwaniem. Oddelegowany przez klasę reprezentant musiał niekiedy mocno się nagimnastykować, by ktoś z publiczności odgadł pokazywane lub narysowane hasło. Okazało się, że czasem zwyczajnie zabrakło wyobrażni… Niemniej zabawa była przednia, a co najważniejsze zmuszała do intelektualnego wysiłku.
Aby trochę pokrzepić umęczone ciała i podreperować przeciążone intelektualnym wysiłkiem uczniowskie szare komórki, można było skosztować gofrów, oczywiście w kształcie serduszek, pieczonych w pocie czoła przez mamy wolontariuszki – p. Małgorzatę Paczułę i P. Agnieszkę Konkel, którym należą się serdeczne podziękowania.
Chyba gofry wszystkim smakowały i dodały werwy w II części kalamburowej zabawy, której zwycięzcą została klasa VI . W nagrodę odśpiewała piosenkę o miłości . Natomiast klasa VII za zaszczytne II miejsce została obdarzona przywilejem umycia gofrownic ! Ta miła niespodzianka zakończyła tegoroczne obchody Dnia Św. Walentego.
Danuta Wesołowska