Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!

Kochane babcie i najdrożsi dziadkowie na smutki swoich wnucząt mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. W styczniu przypada ich święto, w którym możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.
13 lutego w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z tejże okazji, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie tych najmłodszych, a także tych starszych. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z klasami I-III przygotowały dla nich program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
I tak najmłodsza grupa 3-latków ,pod kierownictwem P. Kamili Okroj zatańczyła i zaśpiewała z wykonanymi z papieru serduszkami, a 4-latki wykonały brawurowo świąteczno- rockowy taniec z gitarami pod czujnym okiem P. Kornelii Pawlak-Cierockiej. Zerówka wyrecytowała wiersze, których uczyły się pod nadzorem P. Zuzanny Treder. Dzieci z klasy I zatańczyły taniec pt .”Jak ptaki na niebie „ zainscenizowany przez P. Izabelę Szczypior. Walczyka dla babć i dziadków wykonała kl. II w opracowaniu P. Iwony Konkol. Na zakończenie części artystycznej przed zebranymi zaprezentowali się uczniowie kl. III z widowiskowym tańcem ze wstążkami do podkładu muzycznego przygotowanego przez P. Kamilę Górkę.
Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich skarbów. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Danuta Wesołowska