11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. W tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
10 listopada 2020r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. „Biedronki”, „Tygryski” i „Pszczółki” zapoznały się z historią Polski. Poznały nasze barwy narodowe oraz symbole.
Zwiedzili „palcem po mapie” kilka ważnych dla Polaków miejsc, wysłuchali hymnu Polski, zaśpiewali pieśń, a także wykorzystując różne techniki wykonali symbole narodowe. Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują postawy i uczucia patriotyczne.