Sukcesy w Małej Szkole w Szopie

14 grudnia 2015r. uczniowie i absolwentka Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Bukowinie wzięli udział w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej zorganizowanym w Małej Szkole w Szopie.
183 recytatorów z 80 różnych miejscowości z naszego województwa zmagało się z twórczością Ewy Warmowskiej. Naszą szkołę reprezentowały: Marcelina Urban, kl. II, Klaudia Stankiewicz, kl. III oraz Aleksandra Bojanowska z klasy VI, która otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii. Serdeczne gratulacje!
Olbrzymie gratulacje należą się młodzieży gimnazjalnej: Annie Stolc i Darii Jalowskiej z I klasy, które reprezentowały nasze gimnazjum. Trudność tekstów i konkurencja dawały o sobie znać – trudność tekstów z każdą kategorią wzrastała, ale dziewczyny poradziły sobie świetnie.
Wielkie słowa uznania należy złożyć na ręce naszej absolwentki – Pauliny Szymikowskiej, która reprezentowała młodzież ponadgimnazjalną i udało Jej się stanąć na podium-zdobywając III miejsce. Bardzo nas cieszy, że byli uczniowie naszej szkoły nadal pielęgnują język kaszubski. Serdecznie im za to dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych edycjach konkursowych.
Joanna Walkusz