Wiersze pędzlem malowane

Rok 2015 był bardzo łaskawy dla uczniów naszej szkoły, którzy z chęcią brali udział w konkursach o różnorodnej tematyce. Bukowińscy mali artyści zmagali się z konkursem plastycznym pt. "Wiersze pędzlem malowane", którego celem było zilustrowanie kaszubskich wierszy Ewy Warmowskiej. Zainteresowanie konkursem było olbrzymie, do Małej Szkoły w Szopie przesłano ponad 900 prac plastycznych! W tym 19 z naszej szkoły. Komisja wybrała najciekawsze prace, które obecnie stanowią ilustracje w książce pt. Dzecynny malowóny swiat. Praca naszej uczennicy Weroniki Bladowskiej z kl. VI pt. „Roczëzna” została opublikowana w książce Pani Ewy Warmowskiej na stronie 26-27.
Książkę bogatą w kolorowe ilustracje otrzymał każdy z uczestników i każdy z opiekunów biorący udział w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, a także każdy zwycięzca konkursu plastycznego.
Serdecznie gratulujemy Weronice i życzymy Jej dalszych sukcesów.
Joanna Walkusz