IV konkurs wiedzy o Kaszubach

24 Października 2016r. o godz. 10:00 w Klubie Wojskowym w Siemirowicach odbył się konkurs wiedzy o Kaszubach. Był przeznaczony dla uczniów klas IV - VI Szkół Podstawowych gminy Cewice. Z każdej szkoły wytypowano 6 osób.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kl. IV

- Kinga Czaja,

Kl. V

- Nina Budna,

- Jakub Słomiany,

- Paweł Cyman,

Kl. VI

- Martyna Stankiewicz,

- Wiktoria Klinkosz

Celem konkursu było:

Poszerzenie wiedzy o małej ojczyźnie jaką są Kaszuby,

- Rozwijanie twórczego myślenia,

- Międzyszkolna integracja uczniów,

- Kształcenie umiejętności pracy w zespole,

- Rozwijanie zainteresowań kulturą ludową naszego regionu,

- Pielęgnowanie tradycji ludowych.

Konkurencje

- Jaka to melodia?– gra na pianinie melodii, a drużyna musi odgadnąć tytuł piosenki.

- Koło fortuny – jeden uczestnik z drużyny kręci kołem wybierała numer, pod którym kryje się pytanie.

- Strój kaszubski – przyczepianie części garderoby z zasłoniętymi oczami.

- Prawda/fałsz – odpowiadania na pytania w formie prawda/fałsz

- Puzzle – każda z grup dostała kopertę, w której był rozcięty obrazek. Ta konkurencja była na czas, trzy pierwsze grupy dostały o 1 punkt więcej.

Konkurs odbył się w formie zabawy. Nagrodą były poduszki z logiem Kaszub i wycieczka do Gdyni na warsztaty. Wycieczka odbędzie się 7 listopada. Wszyscy zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.