Dzień Marchewki

Podobnie jak rok temu nasze przedszkole wzięło udział w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury" W ramach realizacji tego programu 4 listopada świętowaliśmy „Dzień Marchewki”. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Zabawa rozpoczęła się od wspólnie zaśpiewanej i zatańczonej piosenki "Na marchewki urodziny". Później były liczne zagadki, konkursy, ciekawostki dotyczące naszej bohaterki, jak również innych warzyw, do których spożywania zachęcane były wszystkie dzieci. Po konkursach, tańcach i zabawach udaliśmy się na stołówkę, gdzie wykonaliśmy zdrowy marchewkowy sok i ciasto. W jadłospisie znalazła się także zupa marchewkowa. Tego dnia było bardzo marchewkowo. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili.