Konkurs Form Scenicznych „A w moim domu”

8 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Klubu 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach odbył się IV Konkurs Form Scenicznych "A w moim domu ..." W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Cewice, prezentowali jedną z form scenicznych: wiersz, prozę lub piosenkę o tematyce związanej z szeroko rozumianym pojęciem domu, którym określamy także najbliższą okolicę, Ojczyznę i Ziemię.

W konkursie wzięło udział 28 osób, w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-3 oraz 4-6. Należy zaznaczyć, że starsi uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, w ich utworach można było odnaleźć różnego rodzaju emocje. Gdy wkraczali na scenę nie było widać stresu, wiedzieli, jakie emocje, informacje chcą przekazać swoim słuchaczom.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klas 4-6. Byli to : Nina Budna, Martyna Stankiewicz oraz Paweł Cyman. Udało nam się odnieść sukces. Jeden z uczniów, Paweł Cyman, otrzymał tytuł Laureata IV Konkursu Konkurs Form Scenicznych „A w moim domu”. Jest to duży sukces, który na pewno będziemy długo pamiętać. Wszyscy młodzi artyści otrzymali także Dyplom Uczestnika, a Laureaci także nagrody książkowe.

Konkurs uświetniły przedstawienia w wykonaniu dzieci z zespołu „Awionetki”. Występy dotyczyły zbliżające się, jakże ważnego, dla naszego kraju święta, a mianowicie Narodowego Święta Niepodległości.