Przyjaciel lasu

25 listopada trzech uczniów klasy V (Nina Budna, Maciej Keller oraz Jakub Słomiany) wzięli w X edycji konkursu pt. „Przyjaciel lasu”. Został on zorganizowany przez Nadleśnictwo Cewice.

Do udziału w tegorocznej zgłosiło swój udział 21 uczestników reprezentujących 7 Szkół Podstawowych z zasięgu administracyjnego Nadleśnictwa Cewice. Były to Szkoły:

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie

- Zespół Szkół w Cewicach

- Zespół Szkół w Czarnej Dąbrówce

- Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie

- Zespół Szkół w Rokitach

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach

Uczniowie walczyli w dwóch turach. Pierwszym etapem był składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o lesie test. W drugim etapie uczestnicy konkursu pracowali zespołowo, w trzyosobowych grupach, rozpoznając przygotowane przez prowadzących zestawy roślin, owadów, szyszek oraz przekrojów drewna. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudzała konkurencja "Co to jest". Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Szkół w Rokitach.

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim zyskał nowe doświadczenie i poszerzył swoją wiedzę.