Wycieczka na Pocztę

Dnia 28 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Sierakowicach. Była to okazja do tego, by z bliska przyjrzeć się pracy urzędników oraz listonoszy. Na początku przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii o powstaniu poczty. Następnie dowiedziały się jak prawidłowo adresować listy oraz tego, jaka jest droga listu od adresata do nadawcy. Informacje te były bardzo przydatne, gdyż po wysłuchaniu, Pani pracującej na poczcie, dzieci zakupiły samodzielnie znaczki i wysłały list do Świętego Mikołaja.

Następnie spotkaliśmy się z listonoszami, którzy opowiedzieli nam na czym polega ich praca. Na koniec wizyty dzieci otrzymały słodki upominek. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.