Wigilia

Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, dniem, na który czekamy przez cały rok. Od kilku już lat jest tradycją, że uroczystość ta odbywa się wspólnie dla wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli oraz jej pracowników. Tak było również w tym roku. Celem tej uroczystości jest przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Uwrażliwienie na ducha pokoju i miłości, której oczekują od nas ludzie na co dzień.Na początku nauczyciele i uczniowie ustawiali stoliki i krzesła, następnie przygotowali potrawy wigilijne. Obejrzeliśmy jasełka w języku kaszubskim przygotowane pod kierunkiem pani Wandy Lew – Kiedrowskiej i Teresy Pranga. Były wzruszające kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru, pod batutą pana Michała Szczypiorskiego.Po części artystycznej ksiądz odczytał fragment Pisma Świętego. Później każdy dzielił się opłatkiem. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku". Po życzeniach wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu. Był barszcz, pierogi i przepyszne ciasta pieczone przez mamy naszych uczniów. Po wszystkim było wspólne kolędowanie. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2017 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.