21 września 2017 roku w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, która została  przeprowadzona przez Państwową Straż Pożarną. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest teren obok szkoły.Nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.