„Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września, jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Dzieci tego dnia poznały historię dziewczynki, która twierdziła, że nie potrafi rysować. Na zajęciach jej kartka była zawsze pusta, nie wierzyła w powodzenie jakiejkolwiek plastycznej aktywności. Nauczycielka poprosiła ją o postawienie na kartce zwykłej kropki.

Zniecierpliwiona dziewczynka wykonała zadanie i podpisała swoją pracę. Kolejnego dnia zobaczyła swoją kropkę w złotej ramce nad biurkiem nauczycielki i stwierdziła, że potrafi namalować jeszcze lepsze kropki, w różnych rozmiarach i kolorach. To dzień, w którym pomagamy otworzyć się dzieciom nieśmiałym, które nie wierzą w siebie i swoje możliwości.