Już od rana 12 października 2017 r. w naszym przedszkolu było bardzo pomarańczowo. Wszyscy ubrani byliśmy w pomarańczowe ubrania, mieliśmy pomarańczowy wystrój sali i takie samo menu, oczywiście bardzo marchewkowe.

Celem wspólnej zabawy była edukacja dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania - nabywanie wiedzy i umiejętności, dbanie o własne zdrowie, a także integracja  przedszkolaków oraz zachęcanie ich do spożywania marchwi  pod różnymi postaciami. Liczne zabawy, konkursy i tańce pobudzały zmysły i wszechstronnie edukowały dzieci przez zabawę. Po intensywnej gimnastyce umysłu oraz sprawności fizycznej, dzieci relaksowały się podczas degustacji marchewkowych smakołyków: ciasta, surówki, soku i marchewkowych cukierków. Był to niezwykle radosny i zdrowy dzień pomarańczowy.