Wycieczka do Będomina

Dnia 20.10.2017 r. w ramach wychowania patriotycznego uczniowie kl. I-III  pojechali na wycieczkę do Będomina. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zapoznania się z życiorysem Józefa Wybickiego, poznania historii powstawania Pieśni Legionów Polskich, wysłuchania pierwotnego tekstu Mazurka Dąbrowskiego oraz zwiedzenia dworku i pięknego parku. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

W Muzeum – skansenie kolejnictwa w Kościerzynie obejrzeliśmy, zgromadzone pod gołym niebem oraz w dawnej parowozowni, lokomotywy i wagony służące w różnych latach głównie na liniach Polskich Kolei Państwowych.

Główna część ekspozycji to duża kolekcja, wycofanych ze służby lokomotyw parowych. Ponadto oglądaliśmy kilka rodzajów lokomotyw spalinowych oraz elektrycznych.

Część eksponatów znajduje się w nieczynnej parowozowni, w której mogliśmy również zobaczyć maszyny będące jej wyposażeniem. Największą atrakcją dla dzieci okazała się makieta dworca kolejowego w Kościerzynie  oraz przejażdżka drezyną J