20 kwietnia w trosce o naszą planetę świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono.

Z niecierpliwością czekaliśmy na zaproszonego na tę uroczystość gościa, leśniczego z Nadleśnictwa Cewice. Spotkanie z Panem Michałem Polasikiem było bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśniczego oraz jak powinny troszczyć się o przyrodę. Po prezentacji odbyło się sprawdzenie zapamiętanych wiadomości. Wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować swoją wiedzę przyrodniczą, a dobre odpowiedzi zostały nagrodzone upominkami. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiedzę o lesie i jego mieszkańcach oraz lepiej poznały zasady ochrony przyrody.