W wigilię święta Wszystkich Świętych nasza szkoła zorganizowała po raz kolejny Bal Wszystkich Świętych. Elementem Balu Wszystkich Świętych było zaprezentowanie wszystkich uczniów, którzy przebrali się za Świętego lub Błogosławionego. Organizatorzy przewidzieli w programie trzy konkursy dla dzieci :        Na najładniejsze przebranie, ustny Quiz wiedzy oraz najlepszą opowieść o Świętych lub Błogosławionych ”.

 

Przygotowania do balu rozpoczęły się dużo wcześniej. Dzieci wykonały Galerię Świętych, kolorowanki o nich, którymi ozdobiły salę na bal. Aż przyszedł oczekiwany dzień balu. Chyba nigdy w jednym miejscu nie zgromadziła się tak ogromna grupa postaci przedstawiających Świętych. Byli: Maryja, św. Józef, św. Jan Paweł II, św. Jerzy, św. Jan Chrzciciel, św. Franciszek, św. Królowa Jadwiga, św. Kinga, św. Faustyna, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Ojciec Pio, św. Mikołaj, św. Teresa, św. Krzysztof, św. Lucja, św. Antoni, św. Barbara św. Walenty, św. Dominik, św. Cecylia, św. Jerzy, św. Otylia, św. Grzegorz, św. Błażej i św. Marcin.

Swoją obecnością zaszczycił ks. proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Łebuni Tomasz Zimny, Dyrektor ZSP oraz nauczyciele jako jury konkursów.

Na balu pojawili się również rodzice dzieci. Uczniowie SP klas IV-VII oraz III Gimnazjum wystawili spektakl pt. „Śpieszmy się kochać ludzi ….”. Prezentowali Świętych, do których możemy się uciekać, modlić, gdy nam coś dolega oraz przysłowia o Świętych i Błogosławionych i zagadki: komu kanonizację papieże przyznawali.

Dzieci przebrane za Świętych lub Błogosławionych, przedstawiały swoją postać ,niektóre potrafiły o niej coś opowiedzieć.

Inscenizacja przeplatana radosnym śpiewem bardzo podobała się widzom, którzy licznie zasiedli na widowni i nagradzali występujących gromkimi brawami.

Kolejną atrakcją tego dnia był uroczysty przemarsz Świętych po czerwonym dywanie w asyście Aniołów.

Do udziału w ustnym „Quizie Wiedzy o Świętych i Błogosławionych” zgłosiło się 10 uczniów klas I-VIII SP oraz III Gimnazjum.

I miejsce zajęła -Weronika Bladowska.

II miejsce zajął -Paweł Cyman.

III miejsce ex aequo - Aleksandra Biankowska i Kryspin Mielewczyk.

W konkursie na „Najładniejsze przebranie za Świętego lub Błogosławionego”

wyłoniono trzech zwycięzców:

I miejsce -Michał Błaszkowski.

II miejsce -Aleksandra Błaszkowska.

III miejsce ex aequo- Maciej Keller, Kacper Kropidłowski.

W konkursie - „Najlepsza opowieść o moim Świętym” wyłoniono trzech laureatów:

I miejsce-Agnieszka Piasecka.

II miejsce-Michał Błaszkowski.

III miejsce -Kinga Czaja .

Dzięki sponsorom, wszystkie dzieci, które przebrały się za Świętych lub Błogosławionych zostały obdarowane słodkimi upominkami a uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w konkursach otrzymali nagrody rzeczowe, więc radości i uśmiechów było, co nie miara.

Środowe przedpołudnie w naszej szkole zmieniło się w "Niebo pełne świętych i aniołów".

Głównym celem balu było pokazanie, że święci to nie byli jacyś smutni, dziwni ludzie w worach pokutnych na grzbiecie i z posępną miną, ale wprost przeciwnie, że były to najczęściej osoby pogodne, radosne, zawsze otwarte na pomoc bliźnim, takie z którymi innym ludziom jest dobrze i od których młodzi ludzie mogą się praktycznie nauczyć jak pięknie , pożytecznie i sensownie można urządzić sobie swoje życie.

Wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili to radosne wydarzenie bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejny Bal Wszystkich Świętych już za rok