Dnia 12.10.2018 r. uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, który upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz niektórzy rodzice.

 

Część artystyczna rozpoczęła się tańcem do piosenki „Rock&Rols”,którego choreografię przygotowała P. Wiesława Wojciechowicz, a następnie uczniowie szkolnego koła teatralnego wystąpili z przedstawieniem pt. „Pociąg do wiedzy” przygotowanym pod kierunkiem pań Danuty Wesołowskiej, Beaty Starosz oraz Ireny Gliszczyńskiej. Kierownikiem wesołego pociągu została P. Dyrektor Elżbieta Tandek, a nauczycieli poszczególnych przedmiotów i pracowników obsługi do przedziału pociągu zapraszali aktorzy. Przy wtórze sparafrazowanej piosenki pt. ”Jedzie pociąg z daleka”, pasażerowie szczęśliwie dotarli na stację kolejową „Bukowina City”.
Druga część programu dotyczyła żartobliwych scenek z życia szkolnego, które pokazały przewrotnie pracę nauczycieli i rozbawiły publiczność. Szkolny chór, kierowany przez P. Michała Szczypiorskiego umilił akademię piosenkami.
Na zakończenie uroczystości ,P. Dyrektor Elżbieta podziękowała nauczycielom za trud w włożony w proces nauczania i życzyła wielu sukcesów w trudnej pracy pedagogicznej.