30 listopada 2018 roku 8 uczniów z klasy VIII oraz 3 uczennice z klasy IIIG wraz z wychowawcami uczestniczyło w zajęciach naukowych - Nerd Night, organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące Nr 1 w Lęborku. Młodzież mogła zobaczyć pokazy naukowe z biologii, chemii, matematyki, języka polskiego i fizyki oraz języki obce, pokazy artystyczne i informatyka.

Zostaliśmy podzieleni na grupy i udaliśmy się do wyznaczonych klas. Uczestniczyliśmy w ciekawych pokazach edukacyjnych. Na biologii mogliśmy zgłębić tajniki układu oddechowego, na geografii dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat Wielkiego Kanionu w Stanach Zjednoczonych. Mogliśmy też zobaczyć konstrukcję silnika z klocków Lego na zajęciach z fizyki. Wzięliśmy udział w zajęciach języka rosyjskiego, gdzie uczyliśmy się cyrylicy oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat Rosji. Natomiast na zajęciach chemii poznaliśmy zastosowanie azotu. Braliśmy również udział w licznych quizach.
Piątkowy wieczór z nauką spędziliśmy bardzo aktywnie i uważamy go za bardzo udany.