Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia.

 

21 grudnia 2018 roku przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowinie wprowadzili całą społeczność szkolną w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali artyści w pięknych strojach, z dużym przejęciem ,zaangażowaniem oraz odwagą prezentowały przydzielone role, popisywały się znajomością kolęd i pastorałek ,a także przedstawiały tańce. Pięknie tańczyli i śpiewali kolędy. Małym aktorom zgotowano owacje na stojąco za pokonanie tremy, umiejętność działania w zespole,dzięki czemu stworzyły bardzo efektowne widowisko.

Występy dzieci dostarczyły wszystkim widzom wielu wzruszeń i wprowadziły wszystkich uczestników w świąteczny nastrój ,przypominając,że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Stało się to również za sprawą uczniów SP z klas IV-VIII i III Gimnazjum,którzy odgrywali zainscenizację o Bozym Narodzeniu zwanej Jasełkami.Zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – recytatorskie przed Dyrektorem Szkoły ,Zarządem Stowarzyszenia, gronem nauczycielskim, kolegami i koleżankami oraz rodzicami. Aktorzy prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.W bardzo interesujący sposób przedstawili wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Pana Jezusa.. Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy, nie zabrakło Heroda, diabła, a do Dzieciątka, Maryi i Józefa tradycyjnie przybyli Trzej Królowie. Wszystko to przy pięknym śpiewie i dźwiękach kolęd kaszubskich wykonanych przez grupę szkolnego chóru pod czujnym okiem muzyka Michała Szczypiorskiego. Zaangażowanie młodych artystów, ich siła witalna oraz spontaniczność zachwyciła gości.Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu świąteczny i uroczysty klimat.

Na zakończenie wszyscy wysłuchali podziękowań oraz świąteczno-noworocznych życzeń Pani Dyrektor Elżbiety Tandek i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

W salach lekcyjnych rozbrzmiewał radosny śpiew tradycyjnych kolęd i utworów o charakterze świątecznym. Nieco później odbyło się spotkanie wigilijne Dyrekcji, nauczycieli i obsługi szkoły, któremu także towarzyszyła wesoła, miła i rodzinna atmosfera.