W czasie ferii uczniowie naszej szkoły dostali wiele propozycji spędzenia czasu wolnego. Jedną z takich form były warsztaty z „mrówkami”. W zeszłym roku dzieci uczestniczyły w podobnych zajęciach dotyczących życia pszczół.

11 lutego 2019 roku o godzinie 10.30 odbyły się zajęcia przybliżające życie i zwyczaje mrówek. Mieliśmy możliwość poznać budowę mrowiska, rodzaje mrówek oraz zależności między nimi. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła siła pojedynczej mrówki oraz umiejętność współpracy w zespole. Możemy się uczyć od mrówek!
Na koniec warsztatów każde z dzieci otrzymało drewniany wisiorek w kształcie mrówki oraz słoiczek miodu spadziowego (mrówki uwielbiają spadź produkowaną przez mszyce). Uczniowie mieli również możliwość wykonania własnoręcznie makiety mrowiska.