W czwartek 14 marca 2019 roku o godzinie 11.00 grupa uczniów z naszej szkoły w składzie: Martyna Stankiewicz, Klaudia Stankiewicz, Weronika Bladowska , Paweł Cyman, Maciej Keller oraz Nikodem Jeliński wyruszyła na VI Festiwal Piosenki Romantycznej, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Pierwoszynie. Każdy z nas był ubrany w kaszubski strój ludowy, gdyż występowaliśmy w kategorii piosenki kaszubskiej. Opiekę nad nami sprawowały Panie Beata Starosz i Pani Monika Todys.

Co roku rangi tej uczcie wokalnej dodaje specjalnie powoływana komisja, której skład tworzą takie osobistości, jak: dyrektor ZSP Dębogórze Halina Foltynowicz, wicedyrektor Teresa Czerwińska, teatrolog dr Karol Dettlaff, koordynator Kosakowskiego Centrum Kultury Aleksander Lewandowski oraz dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Tomasz Fopke.
W pierwszej kolejności występowali najmłodsi uczestnicy, którzy śpiewali solo. Następie po nich na scenę wyszli uczniowie klas podstawowych i gimnazjum, także jako soliści. Potem przyszła kolej na zespoły. To była nasza kolej na przedstawienie swoich umiejętności. Zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Dziewczęce wróżby”, oczywiście w języku kaszubskim. Jury było zafascynowane zarówno naszymi strojami, jak i wykonaniem utworu. Po tej konkurencji nadeszła pora na występ uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych jako duety. Gdy jury wysłuchało wszystkich występów udało się na naradę. Po krótkiej przerwie zostały ogłoszone wyniki. Okazało się, że zajęliśmy wyróżnienie ,ale mimo to się nie poddajemy i czekamy na kolejną edycję.