29 maja 2019 r. kl. III ,IV i V udały się do Miejskiej Biblioteki w Lęborku ,by zapoznać się s jej zbiorami i poznać zasady korzystania z oferty biblioteki. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali P. bibliotekarki ,która oprowadzała nas po poszczególnych działach i wyjaśniała, jaki typ literatury zawierają. Najbardziej zaskoczyła nas ogromna ilość gier dla dzieci i młodzieży, które można na okres dwóch miesięcy wypożyczać do domu.

Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w turnieju pt.”Kocham Cię Polsko”, w którym dwie drużyny rywalizowały ze sobą. Ta zabawa dostarczyła wszystkim wiele emocji i pozwoliła na weryfikację wiedzy na temat historii, geografii i sztuki naszej ojczyzny. Z biblioteki wyszliśmy mądrzejsi i zadowoleni . Na zakończenie wycieczki w nagrodę za właściwe zachowanie wybraliśmy się na lody, bowiem upał dokuczał każdemu.
Danuta Wesołowska