Tegoroczne hasło akcji brzmi : NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w tym proekologicznym działaniu, które jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, a zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły, nawet Ci najmłodsi wyruszyli w teren, uzbrojeni w worki na odpady, które niektórzy nieodpowiedzialnie pozostawiają przy drodze, w lesie i innych miejscach nie do tego przeznaczonych. Trzeba z radością przyznać, że ochoczo zabrali się do pracy, choć przecież sprzątali po kimś. Efekty tych działań widać na niżej zamieszczonych zdjęciach, a niektóre dziwne znaleziska pokazują, że tak naprawdę na łonie natury można znaleźć doprawdy wszystko….
Dziwny jest ten świat….. ,jak śpiewał Czesław Niemen.
Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy za rok, bo tak naprawdę ze śmieciami zawsze będziemy walczyć.
Danuta Wesołowska