Szczególnie ważnym dniem dla Polski jest Dzień 11 Listopada. Ta bardzo ważna data upamiętnia nam wydarzenie, na stałe wpisane w karty naszej polskiej historii. Polacy po 100 latach niewoli odzyskali swą niepodległość. Miało to miejsce 11 listopada 1918 r. tego dnia zakończyła się I wojna światowa. W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji klasy 1-3 Niepublicznej Szkoły w Bukowinie przygotowały występ taneczno-wokalny, w którym przedstawiły najbardziej charakterystyczne elementy kultury polskiej a więc z osobą Adama Mickiewicza i jego słynną epopeją: „Pan Tadeusz” związany jest polonez oraz inwokacja, które zaprezentowali uczniowie kl. 2. Uroczystość uświetnił również występ taneczny kl. 3 do muzyki Fryderyka Chopina: Spring Waltz. Uczniowie kl. 1 wzbogacali akademię wokalnie. Nie zabrakło hymnu narodowego oraz wierszy i wspólnych pieśni, które utrzymywały nas w nastroju refleksji.