Z niecierpliwością zwycięzcy corocznego szkolnego konkursu „Najlepsza klasa” czekali na wycieczkę nagrodową….No i w końcu nadszedł ten dzień.
23 września o godz. 10:30 uczniowie klasy VII ( zdobywcy II miejsca) wraz z wychowawczynią, P. Beatą Starosz i P. Moniką Todys wyruszyli w radosnych nastrojach do znanego ośrodka wypoczynkowego w Skrzeszewie„ Na Gwizdówce”. Kolejnego dnia udała się tam klasa VI (zdobywcy I miejsca) wraz z P. Danutą Wesołowską i P. Magdą Thiede.

Na miejscu czekały na nas rozmaite atrakcje, a mimo jesiennej pory roku, pogoda sprzyjała. Słońce przygrzewało tak mocno, że podczas pływania rowerkami wodnymi po jeziorze można było wygrzewać się i relaksować. Swobodne rozmowy, dowcipy, lużna atmosfera i piękno otaczającego nas kaszubskiego krajobrazu ,sprawiły, że zapomnieliśmy na chwilę o szkolnych obowiązkach.
Oczywiście, przed wypłynięciem na głęboką wodę, wszyscy z uwagą wysłuchali krótkiego instruktażu P. Magdy Thiede, ratownika wodnego.
Na miłośników gry w kręgle ( z j.ang. bowling) czekała dwutorowa kręgielnia. Jak zwykle rywalizacja wśród uczestników gry była zacięta. Niektórzy spośród nas przełamali się i mimo braku doświadczenia, postanowili udowodnić wszystkim, że laikowi też czasem dopisuje szczęście i może pokonać najlepszego zawodnika. Liczy się dobra gra i zabawa, a nie zwycięstwo.
Komu znudziło się przebywanie wewnątrz budynku, mógł skorzystać z placu zabaw na wolnym powietrzu, pograć w bilard, czy pokręcić się na minikaruzeli, ale przyprawiającej o „kolorowy zawrót głowy”.
Ogromną radość sprawiły wszystkim zabawy w tzw. „małpim gaju”, w którym można było wyszaleć się do woli.
Po wysiłku fizycznym należało nieco odpocząć . Przy ognisku czekały apetyczne kiełbaski, które mogliśmy sami upiec.
Na zakończenie wycieczki , jej uczestnicy zagrali w tzw. „Walkę królestw’, by rywalizować o zwycięstwo. Te kilka godzin spędzonych w gronie klasowym pozwoliły nam poznać się lepiej w innej sytuacji niż szkolna. Mieliśmy także okazję do wspaniałej zabawy . Z pewnością i w tym roku szkolnym zaangażujemy się w rywalizację międzyklasową, by powalczyć o miejsce” na podium”.
Uczniowie kl.VI i VII
z wychowawczyniami