28 lutego 2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bukowinie odbył się po raz kolejny Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej.

Celem konkursu było:

• wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych,
  • propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci,
  • twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci oraz ich opiekunów,
  • popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych,
  • wyłonienie utalentowanych dzieci oraz zachęcenie ich do pracy twórczej w zakresie muzyki,
  • przełamywanie tremy przed publicznym występem.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III szkół podstawowych gminy Cewice. Dzieci prezentowały dowolną piosenkę w języku polskim z podkładem instrumentalnym (nagranym na płycie CD) lub przy akompaniamencie instrumentu. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 19 solistów z siedmiu szkół naszej gminy.
Przesłuchania konkursowe były bardzo emocjonujące. Uczestników oceniała komisja składająca się z przedstawicieli opiekunów poszczególnych szkół biorących udział w konkursie.

Oceniano :
  • - dobór repertuaru (tekstu i muzyki)
  • - umiejętności wokalne,
  • - ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie.
Jury w składzie: Beata Andryskowska (ZSP Bukowina), Mirosława Kalinowska (SP Cewice), Weronika Maszota (NSP Popowo), Marzena Jóskowska (SP Łebunia), Ewa Naczke (SP Maszewo), Iwona Olender (SP Przeryte) i Agnieszka Keller (SP Siemirowice), po naradzie ustaliło następujący werdykt :

Nagroda Główna i statuetka

Agnieszka Leszczyńska - NSP Popowo

Kategoria klas 0-I Kategoria klas II-III
I miejsce:
Natalia Tarsia – SP Cewice II miejsce:
Nikodem Jeliński – ZSP Bukowina III miejsce:
Adrianna Stal – ZSP Bukowina
I miejsce:
Maja Mańkowska – SP Łebunia II miejsce:
Jędrzej Keller – SP Cewice III miejsce:
Paulina Górska – SP Maszewo

Każdy z laureatów otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Mamy gorącą nadzieję, że zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli nie zabraknie entuzjastów dobrej muzyki i śpiewu, co pozwoli nam spotkać się ponownie w przyszłym roku.

Zachęcamy więc serdecznie do współzawodnictwa tych, którzy uczestniczyli już w konkursie piosenki, jak również te osoby, które dotąd nie brały udziału, a miałyby ochotę sprawdzić swoje umiejętności wokalne. Jesteśmy przekonani, że udział w Konkursie będzie dla Was wielką przygodą i możliwością zdobycia nowych doświadczeń oraz poznania ciekawych osób.

Organizatorki konkursu:
Agnieszka Brzeska